Servisler

tesisatFirmamız profesyonel tesisat temizleme hizmeti vermektedir. İşinin erbabı tesisat ustalarımız titizlikle çalışmaları yürütmektedir. Petek temizleme işlemi peteklerin havasını alıp içindeki suyu değiştirmek değildir. Petek Temizleme Kimyasalı kullanılmalıdır. TSE onaylı ürünler ve en iyi ekipmanla yaptığımız işlemden sonra ısınma sorunlarınız ortadan kalkmış olacaktır.

Neden Tesisat Temizliği (Petek) Yaptırmalısınız ?

– Petek içlerindeki tıkanıkları açmak için,

– Evinizi daha az enerji harcayarak ısıtmak için,

– Peteklerinizi daha uzun yıllar kullanabilmek için,

– Kombinizi daha uzun yıllar kullanabilmek için,

– Isınma sorunlarınızdan kurtulmak için,

– Daha az doğalgaz sarf ederek çevreye katkı sağlamak için..

Kalorifer peteklerinin ısınmasını sağlayan su zaman içinde kir ve kireçlenmelere neden olur. Buda ısınma sisteminden istediğiniz sonucu alamama gibi olumsuz olaylara gebe bırakabilir. Radyatör temizliğiyapılmayan ısınma sistemleri işlevini her kullanıldığı gün işlevini yitirirken sizede maddi acıdan külfetlere neden olmaktadır.

Peteklerin alt tarafları gayet iyi ısınmakta, fakat üst taraflar az ya da hiç ısınmıyor sağlıklı bir ısı alamıyorsunuz ve bunu sebebini merak ediyorsunuzdur. Bunu tek bir sebebi var demek yanlış olur ama önemli bir ihmalin sonucu petekler bu duruma gelmiş olabilir bu sebep teknik veya işçilik hataları dışında bakımsız geçen yılların ardından peteklerde oluşan kir, pas ve kireç tortularıdır yani petek temizliğinin yapılmamasıdır. Petek Temizliği öncesinde kombide ve tesisatta her hangi bir problem yoksa 2 yıldan uzun süredir petek temizleme işlemi yapılmıyorsa, kesinlikle kimyasal kullanılarak yapılan petek temizleme işlemini yaptırmalısınız. Petek temizliği, kalorifer tesisatının ve peteklerin bakımı anlamını taşır ve ısınma için önemlidir.

Peteklerinizi periyodik olarak temizletmelisiniz. Petek temizleme işlemi için ödeyeceğiniz bütçeyi 1 yılda doğalgaz faturalarınızdaki %30’lara varan düşüş sayesinde geri kazanmış olacaksınız. Petek Temizliği basit bir işlem değildir.

Petek Temizleme Aşamaları;

İlk olarak tesisatınızdaki su boşaltılır, ardından petek temizleme makinası kimyasal ile temiz su doldurulur. Bu su peteklere ve tesisata pompalanır. 1 Saate yakın tesisatınızda ve peteklerde ilaçlı su bekletilir. Ardından petekler tekrar boşaltılır. Kombi bakımınız yapılır ardından peteklerdeki ve kombideki su tamamlanır. Petek havalarınız alınarak işlem ortalama 2 saat içerisinde bitirilmiş olur.

Firmamız bu hizmeti siz değerli müşterilerimize garantili olarak teslim eder. Bu süre zarfında yaşayacağınız sorunlarda firmamız arayarak ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Sizde konusunda uzman kişilerden hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.